Lambro LAO3006 24TO41IN TITE FIT 90 DUCT
Special Order
Ships in 1-2 weeks
Condition: New
Free Shipping for this Item
Product Overview
Lambro 3006 TiteFit 90 Degree Rectangular Aluminum Dryer Duct
Technical Specifications
• Tight space dryer venting solution ideal for limited space behind dryer;• Extends from 24 in. to 41 in. to accommodate installation needs;• 90deg connections allow for tight space installations;• Ideal for laundry closet installations;• Installation requires two 4 in. worm drive clamps (sold separately);