| Product Description | HP 2012 230W Advanced Docking Station - docking station |
| Device Type | Docking station |
| Dimensions (WxDxH) | 10.6 in x 10.2 in x 2.6 in |
| Weight | 3.6 lbs |
| Localization | English / United States |
| Power | AC 120/230 V ( 50/60 Hz ) |
| Manufacturer Selling Program | HP Smart Buy |
| Manufacturer Warranty | 1 year warranty |
| Designed For | EliteBook 2170p, 8470w, 8570w, 8770w |
| General | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Expansion / Connectivity | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Miscellaneous | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Power | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Manufacturer Warranty | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Environmental Parameters | ||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||
| Compatibility Information | ||||||||||||||||||
|
Hp NWMPC-258001246-01 2012 230W Advanced Docking Station A7E38UT#ABA