SKU: BWHOXGR8Z9 |  Mfg. Part: MB-T-28BLK  |
 1 Reviews
 |     Share
International Plastics Inc MB-T-28BLK Durable Black T-Shirt Bags - 18" x 8" x 28" - 0.65 Mil
Special Order
Ships in 1-2 weeks
Condition: New
Free Shipping for this Item
Product Overview
Technical Specifications
  • Durable and affordable t-shirt-style handle bags
  • Dimensions: 18" x 8" x 28" for ample space
  • Perfect for groceries, books, and clothing
  • Customizable to represent your brand's image
  • Reusable and recyclable for eco-conscious shopping
  • Made in the USA
Product Details
  • Manufacturer:
  • Model Number:
  • Condition:
  • Weight:
  • Dimensions:
  • Updated:
  • Added:
  • International Plastics Inc
  • MB-T-28BLK
  • New
  • 14 lbs
  • 0 X 0 X 0
  • Feb 19, 2026
  • Nov 02, 2021