SKU: ONKCP3B1UE |  Mfg. Part: CSE-512F-600LB  | UPC: 672042076529  |
 1 Reviews
 |     Share
Supermicro CSE-512F-600LB Black Mini 1U Chassis SC512F-600 - No CD/USB
Special Order
Ships in 1-2 weeks
Condition: New
Free Shipping for this Item
Product Overview
Featuring three 4-pin PWM fans for effective cooling and a 600W AC power supply that is 80 PLUS Gold certified, the SC512F-600 ensures your components run efficiently and reliably.
Technical Specifications
  • Form Factor: 14.5" Mini 1U chassis compatible with 12" x 10" ATX motherboards
  • Processor Support: Supports dual or single Intel/AMD processors
  • Dimensions: Height: 1.7" (43mm), Width: 17.2" (437mm), Depth: 14.5" (369mm)
  • Weight: Gross Weight: 14 lbs (6.4kg)
  • Available Colors: Black
  • Expansion Slot: 1x full-height half-length expansion slot (Riser Card Required)
  • Drive Bays: 1x 3.5" internal drive bay (SAS or enterprise SATA HDD recommended)
  • System Cooling: 3x 4cm 4-pin PWM Fans
  • Power Supply: 600W AC multi-output power supply with PFC