SKU: AZTEKZEGTN |  Mfg. Part: 15-BW030NR-FB-RCB  |
 1 Reviews
 |     Share Make an offer
Hp 15-BW030NR-FB-RCB 15-bw030nr 15.6" Touchscreen Laptop - Gray - Grade B
Special Order
Ships in 1-2 weeks
Condition: New
Free Shipping for this Item
Product Overview
Technical Specifications
  • Display: 15.6-inch WLED-backlit touchscreen HD (1366 x 768)
  • Processor: AMD Fusion Dual-Core A9-9420 3.0GHz (Burst frequency: 3.6GHz)
  • Memory: 8GB DDR4 2133MHz SDRAM
  • Storage: 1TB 5400RPM hard drive
  • Optical Drive: DVD-Writer
  • Graphics: AMD Radeon R5 Graphics
  • Audio: Integrated HD audio with stereo speakers
  • Connectivity: 802.11ac Dual-band Wireless LAN, Bluetooth Wireless 4.2
  • I/O Ports: 1 HDMI port, 2 USB 3.1 Gen 1 Type-A ports, 1 USB 2.0 port, 1 RJ-45 Jack, 1 3.5mm Headphone/Mic combo jack
  • Camera: HP TrueVision HD Camera with digital microphone
  • Keyboard: Full-size island-style keyboard with numeric keypad
  • Battery: 3-cell Lithium-ion (31 Wh)
  • Dimensions: 0.9 x 15.0 x 10.0 inches (H x W x D)
  • Weight: 4.5 lbs.
Product Details
  • Manufacturer:
  • Model Number:
  • Condition:
  • Weight:
  • Dimensions:
  • Updated:
  • Added:
  • HP
  • 15-BW030NR-FB-RCB
  • New
  • 5.9 lbs
  • 0 X 0 X 0
  • Feb 19, 2026
  • Jan 28, 2018
Product Identifiers: Brand: Hp • Part #: 15-BW030NR-FB-RCB • Category: Laptop Housings & Touchpads